Már tudjátok miért érdemes reggel edzeni, ha nem, itt megnézhetitek.
Azonban sok kérdést kapok azzal kapcsolatban, hogy érdemes-e enni edzés előtt, mikor együnk edzés előtt, illetve mit.
Ezekre a kérdésekre keresem a választ a blogban.
Kezdjünk is neki 🙂
Egyek a reggeli edzés előtt?
Mindenképpen.
Nem ajánlom az éhgyomorra edzést senkinek. Ennek oka, hogy a legtöbben kifejezetten rosszul reagálnak az éhgyomri edzésre. Az alacsony vércukorszint szédülést, émelygést, esetleg ájulást eredményez, semmiképp nem érdemes kockáztatni.
Különösen fontos a reggeli edzés előtt megfelelő tápanyagokkal ellátni a szervezetet, hiszen ilyenkor a máj szénhidráttartalékai kiürültek, így a szervezet az izomszövet bontásával kénytelen energiához jutni.
Milyen típusú ételek ajánlottak a reggeli edzések előtt?
A testedzés során megnő a szervezet szénhidrát, protein, és folyadékigénye. A protein az izmok felépítéséhez, a folyadékok pedig a test hűtéséhez szükségesek. A szénhidrátok energiát szolgáltatnak, ezek nélkül leeshet a vércukorszint edzés közben.
Az ideális edzés előtti étel 5 jellemzője:
1. Alacsony zsírtartalom
2. Mérsékelt szénhidrát és fehérjetartalom
3. Alacsony rosttartalom
4. Folyadéktartalom
5. Könnyű emészthetőség
Edzés előtt mennyi idő teljen el az étkezéstől?
Az idő hosszát az elfogyasztott ételek emészthetősége és az edzés milyensége határozza meg. Súlyzós, illetve erőedzés előtt 1-1,5 órával, míg állóképességi edzés előtt 2-2,5 órával célszerű enni. A gyomornak ennyi időre szüksége van, hogy kiürüljön. Ezek a számok a teljes étkezésre vonatkoznak. Reggeli edzés előtt nem ajánlatos teljes reggelit fogyasztani, inkább valamilyen könnyen emészthető, rövid idő alatt elkészíthető snack-et.
MILYEN TÁPANYAGOKAT VIGYEK BE A SZERVEZETEMBE ÉS MILYEN ARÁNYBAN?
A makrotápanyagokat tekintve a zsírok lebontásához kell a legtöbb idő, ezeket követik a fehérjék, a sort pedig a szénhidrátok zárják. Ebből következik, hogy magas szénhidrát-, közepes fehérje-, és alacsony zsír (valamint rost) tartalmú ételt érdemes választani. Ha valamilyen okból kifolyólag (legtöbbször időhiány miatt) kimarad az edzés előtti étkezés, akkor sem ajánlatos éhesen neki vágni az edzésnek. Ilyen esetekben jó megoldás lehet az edzés előtt fél-1 órával elfogyasztott úgynevezett snack étel. Az edzés megkezdése előtt nem csak a szilárd táplálékok kapnak nagy hangsúlyt. Érdemes figyelmet szentelni a megfelelő mennyiségű folyadékbevitelre is. Az edzést megelőző 15-20 percben célszerű 2-3 dl folyadékot elfogyasztani, ez még jól tolerálható mennyiségnek minősül. Ez lehet ásványvíz, izotóniás sportital, illetve az ezek helyettesítésére kiválóan alkalmas 100%-os gyümölcslé és ásványvíz 1:1 arányú elegye.
A lényeg:
Tökéletes mini-reggelik hajnali edzésekhez
TUDJ MEG TÖBBET A TARTÁSODRÓL ÉS A KORREKCIÓRÓL!
VÁRUNK AZ IRODATLÉTA WORKSHOPON!
Forrás:
http://fokuszbanano.hu/fitness/Milyen_eteleket_fogyasszunk_edzes_elott_kozben_es_utan
http://bodybuilding.blog.hu/2015/03/03/taplalkozas_edzes_elott_kozben_es_edzes_utan
http://www.totalgymdirect.com/total-gym-blog/jump-start-morning-workout-with-high-energy-foods/
http://www.accordingtoelle.com/5-simple-foods-to-fuel-an-early-morning-workout/
0 hozzászólás